Çeksan Shipyard launching M/F Kubilay

Çeksan Shipyard launching M/F Kubilay

Double Ended M/F Kubilay has been delivered to Izmir Metropolitan Municipality.

Çeksan Shipyard has delivered the last sister of three; 79m double ended M/F Kubilay to Izmir Metropolitan Municipality.

Çeksan Tersanesi tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi için inşa edilen M/F Kubilay adlı arabalı vapur bugün denize indirildi.
Yalova'daki Çeksan Tersanesi tarafından İzmir Büyük Şehir Belediyesi adına inşa edilen 3 adet feribottan üçüncüsü olan M/F Kubilay isimli arabalı yolcu vapuru denize indirildi.

Çeksan Tersanesi'nin, İzmir Büyük Şehir Belediyesi için inşa ettiği vapurlardan üçüncüsünü olan M/F Kubilay, 71 metre boyunda, 18 metre eninde ve 70 araç taşıma kapasiteli. Feribot her iki tarafta makine ve pervanesi bulunan iki adet köprü üstü bulunan double and ferry cinsi ve çevreci bir taşıt. M/F Kubilay İzmir'deki eski vapurlara göre yüzde 30 yakıt tasarruflu ve çok daha hızlı.

Çeksan Tersanesi tarafından inşa edilen gemi çevre dostu olup önümüzdeki aylarda İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne teslim edilecek.

M/F Kubilay'ın özellikleri:

• Tüm güverteleri ve yolcu salonları, fiziksel engelli ve görme engelliler ile bebek arabalı yolcuların kullanabileceği şekilde tasarlanmış durumda.
• Gerekli yerlerdeki uyarı ve yönlendirme işaretleri, görme engellilerin okuyabileceği şekilde kabartmalı Braille Alfabesi'nde yazıldı.
• Güverte ve salonlarda, görme engelli yolcuların kullanabileceği tipte yer döşemesi mevcut.
• Yolcu salonunda tekerlekli sandalyeli vatandaşlarımızın araçlarını bağlayarak güvenli bir şekilde seyir yapmasını sağlayacak bağlantı ekipmanları mevcut.
• Geminin sancak ve iskele bordalarında, güverteler arasında engelli, yaşlı ve bebek arabalı yolcuların hareket etmelerini sağlayacak yeterlilikte toplam 2 adet engellilere uygun asansör bulunacak.
• Bebek bakım masası mevcut.
• Yolcuların kedi ve büyük boydaki köpeklerini taşıyabilmeleri için 3 adet birbirinden bağımsız evcil hayvan kafesi ile donatılacak.
• Gemide yolcu salonunda 2–5 yaş arası çocuklar için çevrili oyun sahası mevcut.
• Gemide 10 adet bisiklet ve 10 adet motosiklet park yeri mevcut.
• 2 adet bayan, 2 adet bay ve 1 adet engelli tuvaleti olmak üzere toplam 5 adet tuvalet bulunacak.
• Gemilerde büfe ve soğuk–sıcak içeceklerin satıldığı otomatik satış büfeleri (snack) de bulunacak.
• Filo bilgi destek sistemi aracılığıyla yolcular ekranlardan bilgilendirilecek. Gemide ayrıca TV yayınları da izlenebilecek.
• Gemide kablosuz internet donanımı bulunacak.
• Geminin tam elektronik kontrol sistemi ve manevra yeteneği olacak.

Çeksan Will Take Care of the Modernisation of Railroad Ferries

 Wednesday, January 8, 2020

Çeksan will modernize the railroad ferries, Demiryolu 2 and Demiryolu 3 for the General Directorate of Turkish State Railways.

More

A New Contract: NB77

 Wednesday, January 8, 2020

Çeksan will build another Live Fish Carrier. The new building project Number will be NB77 and she is will be the 10th Live Fish Carrier hull which we have built. 

More

NB74 is Delivered

 Wednesday, January 8, 2020

Our 7th Live Fish Carrier Hull, the NB74, Ronja Christopher is delivered. We are also proud to announce that she is one of our many early delivered projects to the contract date.

More

Hurriyet Daily News: Turkey’s first locally built research ship at sea

 Tuesday, October 22, 2019

Turkey's first national research ship, TÜBİTAK Marmara, was put to sea.

More

Live Fish Carrier Ronja has been delivered

 Tuesday, October 22, 2019

NB68 Live Fish Carrier M/V Ronja Supporter has been delivered to Norwegian Shipyard AAS MEK.

More

Çeksan Shipyard launching M/F Kubilay

 Saturday, April 2, 2016

Double Ended M/F Kubilay has been delivered to Izmir Metropolitan Municipality.

More

26 Vessels have been overhauled successfully.

 Monday, March 14, 2016

26 Vessels of Republic of Turkey Ministry of Transport, Maritime Affairs and Communication have been overhauled successfully.

More